تبلیغات
یک جرعه آفتاب

یک جرعه آفتاب
قالب وبلاگ

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ (ص‏) مَنْ أَصْبَحَ لَا یَهْتَمُ‏ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِم‏ (کافی، ج2، ص163)


پیامبر اکرم(ص) فرمود: هر کسی شب را صبح کند در حالیکه نسبت به امور مسلمانان بی توجه باشد، مسلمان نیست.


********************************************************
جرعه نوشت:

به مرام و حزب سیاسی هیچ کسی کاری ندارم. فقط اگر مسلمان هستیم، این حدیث را بنویسیم بزنیم روی دیوار و هر روز به آن فکر کنیم.

فکر اگر آزاده باشد، راه درست را نشانمان خواهد داد.


کمک به مردم مظلوم و جنگ زده سوری از طریق اتحادیه امت واحده +[ شنبه 24 اسفند 1392 ] [ 21:22 ] [ زینب علی اشرفی ]

مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ الَّذینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُم‏... (فتح:29)

محمّد (ص) فرستاده خداست؛ و كسانى كه با او هستند در برابر كفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند
...

********************************************************
جرعه نوشت:


سرکار خانم اشتون! اگر در فرهنگ شما دستی را که محبت کند گاز می گیرند، در فرهنگ حمیت ما پایی را که بیش از گلیمش دراز شود قطع می کنند. اگر سبقه ی سیاسی شما و کشورتان جز مکاری و دسیسه علیه ملت ها چیز دیگری ندارد که به جهان عرضه کند، ما انقلاب سال 57 را داریم که ملت با رهبری دینی امام خمینی(ره) با پشت دست کوبید توی دهان همه آنهایی که به گزاف فکر می کردند، پدرخوانده این ملت اند و 9 دی سال 1388 یک بار دیگر به شما و دیگر دوستانتان نشان داد که هنوز هم همان غیرت سال 57 در رگهای ملت موج می زند.

سرکار خانم مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیدبان اسرائیل! اگر در مرام شما پاسخ لبخند، پوزخند است در مرام ما پاسخ پوزخند، چشم غره ایست که قلب تپنده تان، اسرائیل، را به لرزه درآورد. چشم غره ی شیربچه های شیعه؛ اگر مولایشان اذن دهد خواب از چشمان تمامی آنهایی که دلگرمی شان تنها و تنها به  گزینه های روی میزشان است خواهد ربود.

خیال کرده اید ایران، اوکراین است یا ایران پیش از 57 است که بخواهید در سیاستش دست درازی کنید و برای ترکیب هیأت مذاکره کننده هسته ای مهره تعیین کنید؟! انگار به رویتان خندیده اند، خیال کرده اید خبری است و رو نداده، دنبال آستر می گردید! خیالات برتان داشته یا دست به خودکشی سیاسی زده اید که صریحانه می گویید: باید دنبال کنیم، استاندار اصفهان در تیم مذاکره کننده هسته ای ایران حضور داشته باشد؟
+ تعیین بود و نبود هر کسی در تیم مذاکره کننده هسته ای از اختیارات رئیس جمهوری اسلامی ایران است که با رأی مردم انتخاب شده است. این را حتی همان دانش آموزانی که در اصفهان دیده اید نیز می دانند. نکند توهم زده اید و دو روز مهمان ما بوده اید، از شدت حسن مهمان نوازی ما جایتان را با میزبان اشتباهی گرفته اید؟ ظاهراً سیاست دخالت در امور داخلی کشورها خوی جدایی ناپذیر شما غربی هاست. هر قدر هم پز دفاع از حقوق بشر بدهید و دموکراسی، دموکراسی از زبانتان نیافتد.

با اوضاع پیش آمده به نظر می رسد واکنش های به حق مسؤولان در قبال رفتارغیر دیپلماتیک چند روز قبل شما کافی نبوده، باید جدی تر و با جنبه های عینی تری با شما برخورد شود تا  یک بار دیگر به خود اجازه دخالت در امور داخلی ایران را ندهید. هر چند هر روز که می گذرد رفتارهای شما بیش از پیش  درایت مولایمان و صدق کلامش را به رخ جهانیان می کشد.

«فریب لبخند دشمن و وعده‌هاى دروغ جبهه‌ى دشمن را نخوریم. در این سى سال، تجربه هم پیدا كرده‌ایم. گاهى به روى ما لبخند زدند. اوائل گاهى بعضى از ما باور میكردیم. یواش یواش فهمیدیم پشت صحنه چیست. فریب لبخند دشمن را، فریب وعده‌هاى دروغ دشمن را نخوریم. جبهه‌ى قدرت مادى‌اى كه امروز بر دنیا مسلط است، راحت عهد میشكند. بدون هیچ دغدغه‌اى عهدشكنى میكنند، زیر قولشان میزنند، زیر حرفشان میزنند، نه از خدا خجالت میكشند، نه از خلق خجالت میكشند، نه از طرف مذاكره خجالت میكشند؛ راحت دروغ میگویند! من نمونه‌هاى زنده دارم - كه حالا در اینجا جاى بحثش نیست؛ شاید آن وقتى كه لازم باشد، عرض بكنم - همین اظهاراتى كه آمریكائى‌ها كردند، رئیس جمهور آمریكا كرد؛ نامه‌اى كه به ما نوشت، جوابى كه ما دادیم؛ بعد عكس‌العمل و اقدامى كه آنها با مضمون آن نامه‌ها كردند. اینها یك روزى در اختیار افكار عمومى دنیا - آن وقتى كه لازم باشد - قرار خواهد گرفت؛ خواهند دید كه اینها چه جورى‌اند، حرفشان چقدر اهمیت و ارزش دارد، وعده‌شان چقدر ارزش دارد. بنابراین یكى از كارهاى اساسى ما این است كه فریب لبخند و وعده‌ى دروغ اینها را نخوریم.» +[ پنجشنبه 22 اسفند 1392 ] [ 21:25 ] [ زینب علی اشرفی ]
 

 بعضی رابطه ها آنقدر کمرنگ می شوند که شک می کنی یک زمانی وجود داشته اند.[ شنبه 17 اسفند 1392 ] [ 21:21 ] [ زینب علی اشرفی ]

... حَمَلَتْهُ أُمُّهُ وَهْنًا عَلَىٰ وَهْنٍ وَفِصَالُهُ فِی عَامَیْنِ ... (لقمان: 14)


*********************************************
جرعه نوشت:


 مادر، هزار شاخه مریم است، هزار نفس صبح، هزار ترانه باران، هزار خوبی...

برای تک دخترها اما، فقط مادر نیست. خواهر، دوست، همدم و همراز، حامی و پشتیبان است. همه چیز است برای دختر.

وای به روزی که خار کف پای این مادر برود، دنیای دختر خراب می شود روی سرش!

[ سه شنبه 6 اسفند 1392 ] [ 23:51 ] [ زینب علی اشرفی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


أنزَلَ عَلیه الِکتابَ نوراً لاتطفأُ مصابیحُهُ و سراجاً لا یَخبُو تَوَقُّدُهُ....
خداوند قرآن را بر پیامبر نازل کرد، نوری که چراغهایش خاموش نمیشود و چراغی که شعله اش فرو نمینیشند....
خطبه 198 نهج البلاغه

امکانات وب